Linja 59 Hailuotoon siirtyy kesäaikatauluun 7.6.2022

Linja-auto 59 Hailuotoon siirtyy kesäaikatauluun 7.6.-10.8.2022. Tutustu kesän aikatauluun alla.

 

Linja 59: Oulu – Hailuoto

(OYS -) Oulu, linja-autoasema – Ratakatu – Saaristonkatu – Uusikatu – Limingantie – Lentokentäntie – Hailuodontie – Hailuoto

Ma-Pe Ma-Pe Ma-Pe
OYS 16.00
Oulu La-asema 05.00 09.20 16.10
Niemenväli 05.22 09.47 16.47
Riutunkari 05.30 09.55 16.55
Huikku 05.55 10.25 17.25
Hailuoto, SEO 06.20 10.55 17.50
Sauvola 06.25 11.00 17.55
Marjaniemi 06.30 11.15 18.00
La La * Su
Oulu La-asema 07.55 13.55 16.25
Niemenväli 08.22 14.22 16.47
Riutunkari 08.30 14.30 16.55
Huikku 08.55 14.55 17.25
Hailuoto, SEO 09.25 15.20 17.50
Sauvola 09.30 15.25 17.55
Marjaniemi 09.35 15.30 18.00

Linja 59: Hailuoto – Oulu

Hailuoto, Marjaniemi – Hailuodontie – Lentokentäntie – Limingantie – Uusikatu – Saaristonkatu – Ratakatu – Oulu, linja-autoasema (- OYS)

Ma-Pe Ma-Pe Ma-Pe
Marjaniemi 06.30 11.45 18.20
Sauvola 06.35 11.50 18.25
Hailuoto, SEO 06.40 11.55 18.30
Huikku 07.00 12.25 18.55
Riutunkari 07.25 12.55 19.25
Niemenväli 07.33 13.03 19.33
Oulu La-asema 08.05 13.30 19.55
OYS 08.15
La La ** Su
Marjaniemi 09.50 15.50 18.20
Sauvola 09.55 15.55 18.25
Hailuoto, SEO 10.00 16.00 18.30
Huikku 10.25 16.25 18.55
Riutunkari 10.55 16.55 19.25
Niemenväli 11.03 17.03 19.33
Oulu La-asema 11.30 17.30 20.00

Merkkien selitykset:

* = 10.6. – 14.8. ja 8.10.2022 30 minuuttia aikaisemmin

** = 10.6. – 14.8. ja 8.10.2022 30 minuuttia myöhemmin

Waltti-kausiliput eivät käy Hailuodon kunnan alueelta alkavilla tai Hailuodon kunnan alueelle päättyvillä matkoilla. Arvolipulla voi matkustaa myös Hailuodossa.

Polkupyörän kuljettaminen linjalla 59 on maksullista, hinta 3,30€/pyörä